Wyrównanie świadczenia „500+" to oszustwo

30.11.-1

Wyrównanie świadczenia „500+ Informacja o wyrównaniu świadczenia „500+" do kwoty 800 zł od sierpnia do grudnia 2023 roku  jest fałszywa - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Renta rodzinna. Jeśli się spóźnisz, stracisz świadczenie

14.09.2023

Renta rodzinna. Jeśli się spóźnisz, stracisz świadczenie Do końca września uczniowie, którzy ukończyli 16 lat i pobierają rentę rodzinną powinni złożyć w ZUS zaświadczenie, że kontynuują naukę. Studenci natomiast mają czas do końca października. Jeśli się spóźnią, to stracą świadczenie.

Najpierw wygrały sprawy w sądzie. Teraz pozywają byłą wiceprezydent miasta

18.06.2019

Najpierw wygrały sprawy w sądzie. Teraz pozywają byłą wiceprezydent miasta Byłe dyrektorki krakowskich szkół szykują pozwy o naruszenie dóbr osobistych przez Katarzynę Król, która do ubiegłego roku pełniła funkcję wiceprezydent Krakowa ds. edukacji. Jedna z pokrzywdzonych zapowiada też skierowanie sprawy do prokuratury.

Świetna szkoła, wspaniały czas

18.06.2023

Świetna szkoła, wspaniały czas To był piękny czas, to była wspaniała szkoła. Tak byli uczniowie, a dziś studenci medycyny i informatyki wspominają naukę w krakowskiej szkole Open Future, która obchodzi  jubileusz 10-lecia działalności. Od tego roku w liceum Open Future będzie można zdawać m aturę międzynarodową IB, bowiem placówka otrzymała certyfikat   International Baccalaureate Diploma Programme (IB).

30.11.-1

Chcesz zdawać maturę międzynarodową IB? Krakowska szkoła funduje stypendia naukowe    Open Future International High School, IB World School 050654 w Krakowie przyzna 10 stypendiów uczniom, którzy chcą zdawać maturę międzynarodową IB.  Szkoła, która w tym roku  obchodzi jubileusz 10-lecia działalności,  jako jedyna w Małopolsce ma akredytacje trzech programów Fundacji International Baccalaureate Organization w Genewie: Primary Years Programme, Middle Years Programme, oraz Diploma Programme. Ten ostatni bezpośrednio przygotowuje uczniów do matury międzynarodowej IB.

Energylandia! Kraina marzeń i atrakcji

31.05.2023

Energylandia! Kraina marzeń i atrakcji  Energylandia przyciąga tysiące odwiedzających z całej Europy każdego dnia, oferując im niezapomniane przeżycia i rozrywkę na najwyższym poziomie. To właśnie tutaj, od 1 do 4 czerwca, Energylandia świętować będzie jeden z najważniejszych dni w roku - Dzień Dziecka! Podczas niezwykłego Kinder Party zarówno na dzieci i dorosłych czekają niespotykane atrakcje.

Dzięki lekcjom FAST Heroes dzieci ratują życie najbliższych!

22.05.2023

Dzięki lekcjom FAST Heroes dzieci ratują życie najbliższych! Rejestracja klasy w programie FAST Heroes  może pomóc dzieciom dołączyć do Załogi Superbohaterów!

Progi punktowe do liceów w Warszawie 2023. Sprawdź, gdzie się dostaniesz!

11.05.2023

Progi punktowe do liceów w Warszawie 2023. Sprawdź, gdzie się dostaniesz! Zdajesz w tym roku egzamin ósmoklasisty i chcesz się dostać do liceum? Sprawdź, jakie progi punktowe obowiązywały podczas rekrutacji na rok szkolny 2022/23 w poszczególnych klasach warszawskich liceów.

Progi punktowe do liceów w Krakowie 2023. Sprawdź, gdzie się dostaniesz!

26.04.2023

Progi punktowe do liceów w Krakowie 2023. Sprawdź, gdzie się dostaniesz! Zdajesz w tym roku egzamin ósmoklasisty i chcesz się dostać do liceum? Sprawdź, jakie progi punktowe obowiązywały podczas rekrutacji na rok szkolny 2022/23 w poszczególnych klasach krakowskich liceów.

Wielki start letniego sezonu w Energylandii!

29.03.2023

Wielki start letniego sezonu w Energylandii! 6 stref zabawy, 123 atrakcje i mnóstwo radości! Tym właśnie charakteryzuje się Energylandia, czyli największy w Polsce rodzinny Park Rozrywki, który już 1 kwietnia rozpoczyna następny sezon pełen radości i uśmiechu! Roller coastery, zabawy, niesamowite show, karuzele i specjalne niespodzianki – zobacz, co czeka na Gości podczas otwarcia letniego sezonu 2023 w Energylandii! Takiej zabawy nie można przegapić!