Aktualności
Co z testowaniem maturzystów przed egzaminem? Jest decyzja ministra edukacji
21.04.2021
Minister edukacji poinformował dziś o nowych zasadach przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w kolejnych latach. Przemysław Czarnek zapewnił też, że tegoroczne matury i egzaminy ósmoklasistów odbędą się stacjonarnie w zaplanowanym terminie. - Nie ma żadnego zagrożenia dla tych egzaminów - zapewnił szef resortu edukacji. Poinformował też o decyzji w sprawie testowania uczniów wchodzących na egzamin.
Podczas dzisiejszej “konferencji prasowej” Przemysław Czarnek mówił mi.in. o tym, jak będą wyglądać egzaminy w przyszłym roku i za dwa lata. Resort edukacji przychylił się do apeli rodziców oraz nauczycieli i zdecydował o przesunięciu terminu wprowadzania czwartej części egzaminu ósmoklasisty. Prawdopodobnie zostanie on wprowadzony dopiero w 2024 roku. Do tego czasu uczniowie będą pisać test wyłącznie z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Również przyszłoroczna matura ma być łatwiejsza. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.
Minister poinformował też o decyzji rządu w sprawie testowania uczniów wchodzących na egzamin.
- To co chcę podkreślić w sposób jednoznaczny, i to jest informacja dla tegorocznych maturzystów i ósmoklasistów, nie będzie żadnych testów na koronawirusa przed egzaminami. Nie chcemy w żaden sposób stresować ani ósmoklasistów, ani maturzystów. Wystarczy reżim sanitarny, który był stosowany podczas egzaminów próbnych do tego, żeby zapewnić pełne bezpieczeństwo uczestnikom egzaminów - stwierdził minister.
Kilka dni temu Przemysław Czarnek informował, że możliwość wykonania uczniom szybkich testów ze śliny tuż przed egzaminami jest brana pod uwagę, jako jeden z pomysłów na zwiększenie bezpieczeństwa zdających i pilnujących ich nauczycieli.
Komentarze (1)
Anna 22.04.2021 10:06 |
Bardzo dobre i konkretne decyzje.Proponuję równie stanowczo podejść Panie Ministrze do utworzenia bloków tematycznych( z rozszerzoną do wyboru matematyką!biologią,j.polskim!czy historią!)zgodnych z indywidualnymi uzdolnieniami uczniów od klasy 4 (plastyka,muzyka,technika,w-f powinny być zajęciami dodatkowymi realizowanymi najwcześniej od 4-tej godziny lekcyjnej w miarę możliwości i stanu zdrowia uczniów również np.chorych,upośledzonych czy z orzeczonymi trudnościami).Wszystkim rodzicom na tym zależy,aby w naszym demokratycznym państwie uczeń miał możliwość zdawania egzaminu ósmoklasisty wybierając(tak jak to jest zresztą w liceum-wtedy byłaby kontynuacja i pełna spójność)profil oraz co najważniejsze poziom sprawdzanych umiejętności(np.ktoś kto wybiera się na profil matem.-fizyczny to pisze egzamin rozszerzony z tych przedmiotów,a podstawowy z j.polskiego i j.angielskiego-bo nie wybiera profilu humanistycznego w liceum),zaoszczędziłoby to konieczność przeprowadzania egzaminów do liceum,a także dziecko od 4-tej klasy mogłoby nie stresować się np. matematyką czy j.angielskim czy nawet j.polskim zdawanym na wysokim poziomie,jeśli jest naprawdę słabe z któregoś z tych przedmiotów a np. rewelacyjne z innego!
|
Newsletter
Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się na newsletter.
RANKINGI szkół
Ranking krakowskich szkół podstawowych 2022
RANKINGI szkół
Ranking warszawskich szkół podstawowych 2022
Szkoły podstawowe
Te krakowskie szkoły wypadły najlepiej na egzaminie z matematyki 2022
Szkoły podstawowe
Te krakowskie szkoły wypadły najlepiej na egzaminie z j. angielskiego 2022
Ukraińscy uczniowie w Polsce
Baza darmowych materiałów dla uczniów z Ukrainy i polskich nauczycieli
Newsletter
Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się na newsletter.
- najczęściej
czytane - najczęściej
komentowane