Internauci oburzeni wpisem ministra edukacji na temat śmierci dyrektorki lubelskiej szkoły

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało w mediach społecznościowych o śmierci dyrektorki Szkoły Podstawowa nr 57 w Lublinie. Przemysław Czarnek przekazał rodzinie i bliskim wyrazy współczucia. Reakcja internautów może zaskakiwać.

“Zmarła Katarzyna Korościk-Olas, dyrektor Szkoła Podstawowa nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie. Przegrała walkę z chorobą. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przekazuje wyrazy współczucia Rodzinie, Bliskim i całej społeczności szkolnej.

Taki wpis resort edukacji zamieścił w weekend w mediach społecznościowych.

Pod postem, zarówno na FB jak i Twitterze, pojawiło się mnóstwo komentarzy. Część internautów przyłącza się do kondolencji, większość nie kryje jednak oburzenia. Komentujący zwracają uwagę, że w ostatnim czasie, głównie z powodu pandemii koronawirusa, odeszło wielu nauczycieli i dyrektorów szkół, ale żadnemu z nich resort edukacji nie poświęcił osobnego nekrologu.

“Nie chcę nic mówić, ale trochę nauczycieli umarło w ciągu roku i nie widziałem tu żadnych wpisów na ten temat. Może dlatego, że nie byli z Lublina, więc to pewno gorszy sort - zastanawia się jeden z internautów.

Ktoś inny dodaje: “Kilku dyrektorów i wicedyrektorów zmarło w tym roku, ale jakoś informacji na stronie ministerstwa nie widzę. Współczuję rodzinie, jednak uważam, że strona ministerstwa, to nie miejsce na nekrologi”.

"Nauczyciel z mojej szkoły przegrał z covid. Miał 41 lat. O nim nie pisaliście. Smutne, że ta pani umarła, ale umiera wielu młodych nauczycieli" - zauważa kolejna z komentujących osób.

“Też mnie zastanawia, kim szczególnym była ta Pani, co nie oznacza, że nie współczuję rodzinie. Wiem jednak, że nie ma miesiąca, żeby nie odszedł w Polsce jakiś nauczyciel …

“Zasługi jakieś szczególne, że na stronie Ministrantów "Edukacji' i "Nauki" publikujcie?” - dopytuje kolejny komentujący.

“Tak. Szczególne zasługi - odpowiada mu jedna z internautek. - Była świetna dyrektorką, nauczycielką lubiącą dzieci (mam dwoje dzieci w tej szkole). Zawsze uśmiechnięta. Do końca w pracy mimo, że ciężko chorowała i przegrała tę walkę. Więcej empatii życzę”.

“Szanuję i doceniam. Pytanie, czym ta Pani wyróżniła się szczególnym ponad kilkoma fantastycznymi dyrektorami których znam? I skąd jest znana "Ministerstwu" skoro inni fantastyczni dyrektorowie nie są wymieniani tu z nazwiska, ani za życia, ani po śmierci?

“Świeć Panie nad Jej duszą - napisał ktoś inny. - Czekamy na podobne wpisy żałobne MEN pedagogów nie pochodzących z Lublina. Grobowa propaganda, obrzydliwe panie ministrze”.

Zawsze na pierwszym miejscu stawiała drugiego człowieka

Zmarłą dyrektorkę pożegnała szkolna społeczność: “Żegnamy cudowną osobę, zawsze uśmiechniętą, niepoddającą się i stawiającą czoła wszelkim przeciwnościom. Nie bała się zmian, nowych wyzwań, zawsze na pierwszym miejscu stawiała drugiego człowieka. Dziękujemy, za czas i otwarte serce, które zawsze dla nas miałaś, dla uczniów, nauczycieli i wszystkich, którzy się do Ciebie zwracali w radości i w potrzebie. Na zawsze zostaniesz w naszych sercach” - czytamy na FB szkoły.

Kondolencje rodzinie i przyjaciołom złożyła także Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Lublinie: “Z głębokim żalem i smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci Kasi Korościk, znakomitego Dyrektora Gimnazjum Nr 7, a obecnie Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, wspaniałego Nauczyciela, Wychowawcę i Przyjaciela Dzieci i Młodzieży, osoby kreatywnej, innowacyjnej, o wielkiej wrażliwości, życzliwości i dobroci. To wielka strata dla lubelskiego środowiska oświatowego, w którym cieszyła się dużym autorytetem i uznaniem” - napisała urzędniczka.

18.11.2021 17:54
Dzisiaj u mojej 11-letniej córki stwierdzono COVID-19.Przebieg b.ciężki.Zabrakło jej 2 miesięcy do otrzymania szczepionki(w styczniu kończy 12 lat)…Ja szczepiłam się Pfizerem.Nie mam żadnych objawów.Uważam,że to najczystsza szczepionka.Szczepcie dzieci nową szczepionką od grudnia,skoro sie boicie Moderny,czy Pfizera.Moje dzieci nie miały takiej możliwości.
Jankos
08.11.2021 20:29
Umieraja bo sie zaszczepili, szczepionka nieprzebadana orzy wiely chorobach i lekach.